مکان فعلی :
اخبار :

جلسه کارگروه تخصصی انسداد مبادی بیسوادی با حضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی
۱۳۹۶/۰۱/۱۹

جلسه کارگروه تخصصی انسداد مبادی بیسوادی با حضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی

فرمانداران و بخشداران مکلف به همکاری با آموزش و پرورش در زمینه انسداد مبادی بیسوادی هستند

زهرا موسی پور در نشست استانی کارگروه انسداد مبادی استان کرمان با بیان اینکه انسداد مبادی بیسوادی به تنهایی وظیفه آموزش و پرورش نیست بر همکاری و هماهنگی دستگاههای دولتی و غیر دولتی و مردم با آموزش و پروش در راستای تحقق این مهم تاکید کرد . وی خاطر نشان کرد:در صورتی برنامه انسداد مبادی بیسوادی در استان به خوبی اجرا نشود هر ساله به تعداد بیسوادان افزوده خواهد شد و بی سوادی ریشه کن نمی شود .
موسی پور با ارائه سخنانی به اهمیت ریشه کنی بی سوادی اشاره و اظهار کرد : دستگاههای اجرایی نیز موظفند با آموزش و پروش در راستای ایجاد زمینه های لازم جهت تحصیل دانش آموزان بازمانده از تحصیل همکاری و گزارش فعالیتهای انجام شده را به صورت مستند ارائه کنند .
وی از کمبود فضای آموزشی ، بضاعت مالی و بدسرپرستی به عنوان عوامل اصلی باز ماندن دانش آموزان از تحصیل نام برد و تاکید کرد:دستگاههای زیربط مکلفند در حوزه مرتبط با خود با آموزش و پرورش در این زمینه همکاری کنند .
موسی پور اظهار کرد : مودرسه زیر ساخت فرهنگی هر منطقه است و راه اندازی مدارس در مناطق مختلف زمینه ساز آگاهی والدین و کاهش آسیبهای اجتماعی است .
وی بر پیگیری وضعیت تحصیلی دانش آموزان سکونت گاههای غیر رسمی تاکید کرد و گفت : در همین زمینه جلسه ای با دبیر سکونتگاههای غیر رسمی استان در زمینه انسداد مبادی بیسوادی برگزار می شود .
موسی پور با تقدیر از عملکرد آموزش و پرورش استان در زمینه انسداد مبادی بیسوادی گفت : دستگاههایی که در این زمینه با آموزش و پرورش همکاری داشته اند تقدیر می شوند و دستگاههایی که وظیفه خود را به خوبی انجام ندهند مورد بازخواست قرار می گیرند .


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۱۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید