مکان فعلی :
اخبار :

نشست صمیمی استاندار محترم با مشاورین جوان
۱۳۹۵/۱۲/۲۸

نشست صمیمی استاندار محترم با مشاورین جوان

حضور فعال جوانان در عرصه های اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی یک ضرورت و تکلیف است

استاندار کرمان خواستار تشکیل شورای شهری متخصص برای ساخت شهری پیشرفته شد و گفت: از فرهیختگان، نخبگان و جوانان درخواست می شود تا در انتخابات پیشرو خود را در معرض رای مردم قرار دهند.

 علیرضا رزم حسینی  در نشست با اعضای کارگروه مشاورین جوان  با اشاره به مشکلات جوانان از جمله بحث اشتغال، مسکن و ازدواج، افزود: در دولت یازدهم سازمان استخدامی به صورت مستقل کار خود را آغاز کرده و با توجه به تورم نیروی انسانی در بدنه دولت، استان ها مجوز استخدام نیروی انسانی ندارند.
وی با اشاره به اینکه تورم نیروی انسانی در بدنه دولت موجب شده تا تناسب کیفیت در دستگاه های دولتی وجود نداشته باشد، یادآورشد: با ادغام سازمان جوانان با اداره کل ورزش و جوانان، می توان از ظرفیت این وزارتخانه برای پیشبرد امور بویژه بحث اشتغال جوانان بهره مند شد.
استاندار کرمان به طرح تقسیم بندی استان کرمان به هشت زون اقتصادی اشاره و تصریح کرد: معین اقتصادی مناطق در سراسر استان فعال هستند که بطور مثال می توان به فعالیت اتاق بازرگانی کرمان به عنوان معین شهرستان های جیرفت و عنبرآباد و ارسال اولین محموله سیب زمینی جیرفت به مرزافغانستان اشاره کرد.

مشاور جوان استاندار کرمان نیز در ادامه این نشست با تشریح فعالیت های کارگروه مشاورین جوان در سال 95، افزود: در سال جاری 4 جلسه دانش بنیان برگزار شده که افتتاح مرکز مبادلات بین المللی در استان یکی از ثمرات این جلسات بود.
حسین صفریان با اشاره به اینکه 12 شرکت دانش بنیان در استان با مشکلاتی همچون مجوز و اعتبارات مواجه بودند که مشکلات آنها مرتفع شد، یادآورشد: تالار گفتمان سازی استان کرمان با پیگیری و حمایت های استاندار کرمان راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اینکه از مجموع 23 شهرستان تنها 13 نفر از فرمانداران نسبت به معرفی مشاور جوان اقدام نموده اند، تصریح کرد: طرح جانشین پروری و بانک استعدادیابی از دیگر اقداماتی است که از سوی این کارگروه به طور جد دنبال و اجرایی شد.

 در ادامه این نشست جمعی از مشاورین جوان فرمانداران به بیان نظرات و پیشنهادات پرداختند.
استاندار کرمان نیز در پایان این نشست از تلاش و اقدامات اعضای کارگروه مشاورین جوان با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.

 


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۱۱۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید