مکان فعلی :
اخبار :

جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی و راه کارهای تکریم سالمندان باحضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی
۱۳۹۵/۱۲/۲۴

جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان خیابانی و راه کارهای تکریم سالمندان باحضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی

زهرا موسی پور مدیر کل اجتماعی استانداری کرمان در خصوص مصوبات جلسه قبل و دستور جدید گفت: بحث آموزش و همکاری بین دستگاهی برای آموزش های مورد نیاز اجرا شده و  دستور کار این جلسه بحث متکدیان خیابانی و تکریم سالمندان می باشد.
وی از همه اعضای کارگروه در خواست کرد که مصوبات این جلسات را حصول نتیجه پیگیری نمایند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: فرهنگ سازی تکریم سالمندان و آموزش های لازم در دستور کار قرار بگیرد.
، حمید ذکا اسدی در آخرین کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان در سال 95 در خصوص توجه به سالمندان و فرهنگ سازی تکریم از ایشان با اشاره به آموزه های دینی و عرفی جامعه، افزود:خانواده ها بایستی سالمندان را تکریم نمایند و این مهم از طریق علما، بزرگان و روحانیون امکان پذیر است.
وی با بیان اینکه  هر قدر هم دولت در خصوص امکانات و تجهیزات دولتی برای جایگاه سالمندان تلاش نماید نمی تواند قشر وسیع سالمندان را پوشش دهد، گفت: آموزش اساسی ترین نوع پیشگیری از وقوع بیماری ها و سایر مشکلات دوران سالمندی است.
معاون سیاسی استانداری بیان داشت:این آموزش ها را می توان از مساجد آغاز نمود و با در اختیار گذاشتن جزوات آموزشی ب این قشر جامعه در سالم سازی ایشان کمک نمایند.
وی همچنین توجه به روحیه شاد و جمعی سالمندان و تفریحات جمعی و ورزش را یکی دیگر از موارد مهم دانست و گفت:
مسئولین محترم ادارات توجه نمایند برای داشتن سالمندان سالم و با روحیه بایستی به فکر تحرک، ورزش، نشاط و تغذیه نوجوانان و جوانان جامعه باشند.
 رییس کارگروه فرهنگی و اجتماعی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود در مورد دستور کار دیگر این کارگروه گفت:
بحث تکدی گری و متکدیان فقط یک معضل نیست بلکه می تواند سرآغاز آسیب های اجتماعی دیگر باشد.

در ادامه کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان مدیر کل بهزیستی با اشاره به اینکه کودکان خیابانی یکی  از معضلات اجتماعی است، افزود: مدیریت صحیح و ساماندهی می تواند از آسیب های اجتماعی بزرگتر جلوگیری نماید.
صادق زاده افزود: با دایر نمودن مرکز نگه داری از این کودکان تا کنون 65 کودک خیابانی شناسایی و در این مراکز با دیدن آموزش، یک وعده غذای گرم و تفریح نگه داری می شوند.
وی کودکان اتباع بیگانه و خارجی را یکی دیگر از معضلات اداره کل بهزیستی دانست و گفت: این معضل را می توان با انعقاد تفاهم نامه بین بهزیستی، اداره کل اتباع و کمیساری های یونسکو مرتفع نمود.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۱۰۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید