مکان فعلی :
اخبار :

کارگاه آموزشی و توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری
۱۳۹۵/۱۲/۱۰

کارگاه آموزشی و توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری

کاگاه آموزشی و توانمندسازی سازمانهای مردم نهاد کارشناسان فرمانداریهای سراسر استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید براینکه حضور مردم در صحنه های مختلف می‌تواند یاری رسان حکومت و دولت در زمینه پیشرفت، توسعه و آبادانی باشد، گفت: هیچ مشکل امنیتی و سیاسی نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را از پای در بیاورد.

وی با اشاره به اینکه پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و حضور مردم در صحنه اتفاق افتاد، یادآورشد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز گروهک‌های منافق که در فکر تجزیه کشور بودند با ایستادگی مردم روبه‌رو شدند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تشریح حضور مردم در صحنه‌های مختلف کشور، خاطرنشان کرد: مردم در دوران دفاع مقدس نیز وارد صحنه شدند و با کمک آنها بود که این موفقیت حاصل شد بگونه ای که  در طول چند صد سال اخیر، حتی یک سانتی‌متر از خاک کشور جدا نشد.

ذکاءاسدی با تاکید براینکه کشور در حال حاضر با نبرد اقتصادی روبروست، تصریح کرد: اکنون هم حضور مردم می‌تواند یاری رسان حکومت و دولت در زمینه پیشرفت، توسعه و آبادانی باشد.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی بودن اقتصاد مقاومتی، گفت: هیچ مشکل امنیتی و سیاسی نمی‌تواند جمهوری اسلامی ایران را از پای در بیاورد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از معضلات اجتماعی به عنوان تهدید اصلی یاد کرد و افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد فرماندهانی هستند که علیه مشکلات فرهنگی و اجتماعی فعالیت می‌کنند بنابراین برگزاری کارگاه های آموزشی می‌تواند علم این سازمان ها را بروز کند.
ذکاء اسدی با تاکید براینکه در دولت یازدهم به معضلات اجتماعی بهای بیشتری داده شده است، یادآورشد:  سازمان‌های مردم‌نهاد که در بطن جامعه حضور دارند و دردها را می‌فهمند، می‌توانند حرکت گسترده‌ای در این زمینه انجام دهند و بدون آنان رفع مشکلات اجتماعی دشوار است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در ادامه ایم مراسم از فعالیت بیش از 530 سازمان مردم‌نهاد در کل استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: از این مجموع 140 سازمان مردم‌نهاد مجوز فعالیت خود را از استانداری و فرمانداری‌ها دریافت نموده‌اند.
زهرا موسی‌پور ضمن تشریح برنامه‌های اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در راستای تقویت و حمایت سازمان های مردم نهاد، تصریح کرد:40 سازمان مردم‌نهاد در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، 30 سمن در حوزه توانمندسازی بانوان،12 سازمان در حوزه حفاظت از محیط زیست، 4 سمن در حوزه ورزش، 16 سمن در حوزه بهداشت، 20 موسسه در حوزه خیریه که دارای مجوز از استانداری و فرمانداری ها هستند، در استان کرمان فعالیت می‌کنند.

در ادامه این مراسم با آغاز کارگاه آموزشی، آقایان گراوندی و ملک زاده به صورت جداگانه با توجه به عنوان کارگاه آموزشی به توضیحات در خصوص مباحث روز آموزشی در این حوزه از جمله تعریف حوزه فعالیت های سازمان های مردم نهاد، قوانین سازمان ها و آمایش سرزمین پرداختند.
 شایان به ذکر است این دوره یکروزه آموزشی روز یکشنبه با حضور 150 نفر از سازمان های مردم نهاد برگزار شد.مشاور وزیر کشور از نبود نیروی اجتماعی به اندازه کافی در سطح کشور به عنوان یکی از نواقص و مهمترین ارکان توسعه و پیشرفت در حوزه اجتماعی و فرهنگی یاد کرد و گفت: آینده ایران قطعا به فعالیت‌های مدنی بستگی دارد و راه طولانی هم در این زمینه پیش‌بینی می‌شود.

بهمن مشکینی صبح یکشنبه در کارگاه آموزشی و همایش توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد استان کرمان، افزود: کرمان بیست و چهارمین استان کشور است که در سال جاری نسبت به برگزاری کارگاه‌های آموزشی سازمان‌های مردم‌نهاد اقدام نموده است.
وی با اشاره به اینکه شش استان باقی مانده نیز پس از تعطیلات نوروز نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی سازمان های مردم نهاد اقدام خواهند کرد، یادآورشد: تنها آموزش تشکل‌ها از برنامه‌های وزارت کشور نیست بلکه فرمانداران و مسؤولان دولتی نیز آموزش دیده‌اند.
معاون امور سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور با تشریح برنامه‌هایی برای توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد، خاطرنشان کرد: برای 4 هزار تشکل، حدود 25 آموزش و برای 25 هزار ساعت نفر در 31 استان سراسر کشور جهت برگزاری کارگاه های آموزشی سازمان های مردم نهاد برنامه ریزی شده است
مشکینی از نبود نیروی اجتماعی به اندازه کافی در سطح کشور به عنوان یکی از نواقص و مهمترین ارکان توسعه و پیشرفت در حوزه اجتماعی و فرهنگی یاد کرد و گفت: آینده ایران قطعا به فعالیت‌های مدنی بستگی دارد و راه طولانی هم در این زمینه پیش‌بینی می‌شود.
وی تصریح کرد: همانطور که 90 سال بروکراسی اداری مردم را درگیر کرده است، نمی‌توان طی چند سال به سرانجام موفقی در زمینه گسترش سازمان‌های مردم‌نهاد رسید.

نماینده سازمان های مردم نهاد استان کرمان نیز در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان، بر حمایت بیش از پیش دولت از سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و افزود: مراد از حمایت دولت از سازمان های مردم نهاد، حمایت مالی نیست زیرا اساسا این حمایت وابستگی هایی را ایجاد می کند که مانع از فعالیت اصلی سمن ها به صورت مستقل می گردد.
سبزواری با تاکید براینکه سازمان های مردم نهاد از دولت انتظار دارند تا بستر مناسبی را برای رشد این سازمان ها در راستای کارکرد صحیح فراهم نماید، یادآورشد: متاسفانه در برخی از دستگاه ها و برخوردهای ناصحیح شاهد تخریب انگیزه های سازمان های مردم نهاد هستیم.
وی از عدم وجود یک برنامه استراتژیک در راستای تقویت سازمان های مردم نهاد به عنوان یکی از نواقص یاد کرد و گفت: نگاه خیرخواهانه ذاتی نیست بلکه آموختنی است لذا باید سازمان متولی آموزش برای جذب بیشتر خیرین و داوطلبین مشخص شود.در ادامه این جلسه که با حضور مشکینی مشاور وزیرکشور و معاون امور سازمان های مردم نهاد وزارت کشور، ذکاء اسدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، موسی پور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری و جمعی از مسئولین و 150 نفر از سازمان های مردم نهاد برگزار شد، کارگاه های آموزشی به مدت یکروز (هشت ساعت) تشکیل گردید.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۱۰۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید