مکان فعلی :
اخبار :

اجرای طرح نجات در استان کرمان، با مشارکت سازمان های مردم نهاد
۱۳۹۵/۱۲/۰۵

اجرای طرح نجات در استان کرمان، با مشارکت سازمان های مردم نهاد

استاندار کرمان با اشاره به نتایج مثبت طرح نجات در این شهر گفت: براساس الگوی اقتصاد مقاومتی، قرار شده که مرکز فرماندهی آسیب های اجتماعی به بخش غیر دولتی واگذار شود که این بحث در دست پیگیری است.مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: طرح نجات در پی دستور استاندار کرمان و با هماهنگی و اقدام همه دستگاه های مربوطه و نیز با مشارکت اثرگذار سازمان های مردم نهاد اجرایی شده است.وی با تاکید براینکه این طرح تاکنون نتایج مثبتی را در پی داشته است، خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح نجات اقداماتی باید از سوی دستگاه های اجرایی انجام شود که در این نشست به بررسی اقدامات انجام شده پرداخته می شود.

یشگیری از توسعه ساخت و ساز غیرمجاز در کرمان
شهردار کرمان نیز در این نشست گفت: این نهاد در راستای پیشگیری از حاشیه نشینی و مقابله با آسیب های اجتماعی یکهزار و 20 مورد پیشگیری از توسعه ساخت و ساز غیر مجاز را انجام داده است.
علی بابایی به راه اندازی دو گرمخانه برای کاهش آسیب های اجتماعی اشاره و بیان کرد: این گرمخانه ها در دو نقطه مجزای شهر برای بانوان و آقایان ایجاد شده که در مجموع 76 تخت را شامل می شوند و تا کنون 58 نفر در این مکان ها مستقر شده اند.
 
**** لزوم حضور خیران برای احداث یک باب مدرسه در شهرک صنعتی کرمان
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در ادامه افزود: زمینی در شهرک صنعتی واگذار شده و بنیاد برکت برای ساخت مدرسه اقدام کرده است و با توجه به اینکه یک هزار و 500 دانش آموز از این منطقه در سایر مدارس مشغول به تحصیل هستند، ساخت یک باب مدرسه نیاز این منطقه را برطرف نمی کند.
محمد محسن بیگی با اشاره به اقدامات انجام شده در روستای الله آباد نیز گفت: یک مدرسه قابل استفاده در این منطقه وجود دارد که جوابگوی نیازهای این منطقه نیست.
وی بر لزوم حضور خیران برای احداث یک باب مدرسه دیگر در شهرک صنعتی کرمان تاکید کرد و گفت: یک باب مدرسه نیمه تمام نیز در این منطقه وجود دارد که لازم است با همکاری اداره کل نوسازی مدارس اقدامات لازم انجام شود.
 
****ارائه 100 هزار و 197 نفر ساعت آموزش به افراد متقاضی حاشیه شهر کرمان
مدیرکل فنی و حرفه ای استان کرمان نیز گفت: در راستای اجرای طرح ملی ستاد بازآفرینی شهری و طرح نجات استان مراکز آموزش فنی و حرفه ای در نقاط حاشیه ای کرمان، سیرجان و شهربابک راه اندازی شده است.
محمدرضا جهانگیری بیان کرد: در سیرجان دو محله و شهربابک نیز یک محله برای اجرای توانمندسازی و اشتغال افراد آسیب دیده در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید براینکه مهمترین چالش استقبال نکردن مردان ساکن در مناطق حاشیه نشین از آموزش های فنی و حرفه ای است، اظهار کرد: تاکنون 504 نفر دوره آموزش داده شده و 100 هزار و 197 نفر ساعت آموزش به افراد متقاضی ارائه شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان نیز در ادامه این جلسه گفت: در سال جاری حدود 18 تن مواد مخدر از نقاط الوده و حاشیه نشین استان کرمان کشف شده است.
حسین چناریان با اشاره به اینکه برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در نقاط آلوده استان کرمان 191 درصد رشد داشته است، ادامه داد: در سال جاری با دو هزار و 101 خرده فروش مواد مخدر برخورد شده است.
وی یادآور شد: کار ساماندهی معتادان متجاهر در کرمان از یک سال قبل کلید خورده تا با فعال کردن دبیر دستگاه ها و سازمان هایی که وظیفه دارند، در این راستا گام های اساسی برداشته شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه در یکسال اخیرفعالیت های خوبی برای کاهش آسیب های اجتماعی در نقاط حاشیه ای شهر کرمان در قالب طرح نجات آغاز شده است، گفت: خلاء هایی که در عملکرد دستگاه ها برای مقابله با آسیب های اجتماعی بوده، در حال برطرف شدن است.
چناریان تصریح کرد: مدیریت و هم افزایی سازمان های مردم نهاد در نقاط حاشیه ای شهر کرمان اقدام بسیار خوبی بوده است و اگر تکلیف مدیریت سازمان های مردم نهاد و خیران در این نقاط مشخص شود، کار هدفمند تر و ملموس تر دنبال خواهد شد.
 

 


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۶۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید