مکان فعلی :
اخبار :

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در مراسم رونمایی از سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دبستان پسرانه اسدالله ایرانمنش
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان در مراسم رونمایی از سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دبستان پسرانه اسدالله ایرانمنش

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت :دانش آموزان به عنوان سفیران آموزش و پرورش در خانواده ها می توانند موثرترین نقش را در کاهش آسیب های اجتماعی بر عهده داشته باشند.

زهرا موسی پور با ذکر این مطلب که: در قرن بیست و یکم نگاه ها به آموزش و پرورش تغییر کرده است، گفت: پدرها، مادرها و جامعه از آموزش و پرورش انتظار دارند که نسلی را تربیت کند که پس از پایان تحصیلات، دوران بیکاری نداشته باشد و بتواند بلافاصله جذب بازار کار شود.
وی، ارتقای کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی آحاد جامعه و کاهش بروز آسیب ها و مشکلات اجتماعی را ازمهمترین اهداف اجرای طرح سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: در سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، به دنبال این هستیم تا زیان ها و ناتوانی های ناشی از مشکلات آسیب های اجتماعی را به حداقل برسانیم.
مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان اظهار داشت: از آموزش و پرورش انتظار می رود در کنار معلومات نظری، مهارت هایی نظیر کنترل خشم و ... را نیز به دانش آموزان آموزش داده و از آن ها انسان هایی صالح، شایسته، ماهر و کارآفرین تربیت کند که بتوانند به درستی راه خود را در جامعه تشخیص دهند.
موسی پور با بیان این نکته که: امروز آموزش معنای دیگری پیدا کرده است گفت: آموزش ها باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که در زندگی روزمره دانش آموزان کاربرد داشته و باعث رشد و ارتقای آنان شود.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان تصریح کرد: برای این که نسلی فعال، پویا و امیدوار داشته باشیم بایستی در کنار آموزش معلومات نظری و درسی به دانش آموزان، مهارت های زندگی را نیز به آنان آموزش دهیم.
وی با ذکر این مطلب که: حتما لازم نیست آموزش ها ازسوی بزرگترها به کوچکترها باشد، اظهار داشت: امروز در سراسر دنیا کودکان را آموزش می دهند تا در خانه های خود منشاء آموزش برای بزرگترها باشند.
موسی پور گفت: برنامه ی تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی به گونه ای طراحی شده است تا دانش آموزان بهتر یاد بگیرند، بهتر زندگی کنند و با یک آینده آگاهانه تری، کشوری آباد تر را بسازند.
شایان ذکر است: مراسم افتتاحیه سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با حضور موسی پور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان، میرزا حسین معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، احمدی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ناحیه دو، کاربخش رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش و جمعی از کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان و ناحیه دو در محل دبستان پسرانه اسدالله ایرانمنش ناحیه دو برگزار شد.
گفتنی است: برنامه سند تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور از طریق اداره کل آموزش و پرورش و با نظارت اداره کل امور اجتماعی استانداری استان در تمامی مدارس هدف اجرا می شود.
 
 


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۱۳۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید