مکان فعلی :
اخبار :

چهارمین برنامه استراتژیک کنترل ایدز با حضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

چهارمین برنامه استراتژیک کنترل ایدز با حضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری

تاکید مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان: آگاه سازی عمومی یکی از مهم ترین برنامه های استراتژیک کنترل عفونت HIV

مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان آگاه سازی عمومی را یکی از مهم ترین برنامه استراتژیک کنترل عفونت HIV دانست و گفت: رویکرد برنامه چهارم به اینگونه است که کنترل عفونت HIV را به شکل یک مسئله اجتماعی دیده و از تولد نوزاد مبتلا به ایدز جلوگیری کند.
، زهرا موسی پور صبح یکشنبه در کارگاه منطقه ای ناظران استانی چهارمین برنامه استراتژیک کنترل ایدز جمهوری اسلامی ایران که به مدت سه روز در هتل جهانگردی کرمان در حال برگزاری است، افزود: با توجه به اپیدمی و تاثیرات منفی عفونت HIV، این کارگاه در حال برگزاری است تا یکی از مهم ترین برنامه های عملیاتی تحت عنوان برنامه چهارم استراتژیک و نحوه اجرایی کردن آن را بررسی کنیم.
وی یادآورشد: شیب بیماری عفونی HIV در سال های 81 تا 94 در ایران و گسترش آن در بین زنان، جوانان و نوجوانان نشان می دهد که یکی از مهم ترین استراتژی های ما در زمینه ایدز باید آگاه سازی عمومی باشد.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان داده است که تنها 18 درصد از جوانان اعلام کرده اند که راه های انتقال بیماری ایدز را می دانند و 40 درصد عنوان کرده اند که نمی دانند چگونه از خودشان در برابر بیماری ایدز محافظت کنند.
موسی پور با تاکید براینکه هرچه در جامعه ای طلاق، اعیاد و حاشیه نشینی بیشتر باشد، میزان ابتلا به بیماری HIV افزایش می یابد، تصریح کرد: رویکرد برنامه چهارم به اینگونه است که کنترل عفونت HIV را به شکل یک مسئله اجتماعی دیده و از تولد نوزاد مبتلا به ایدز جلوگیری کند.
 
**** زنان، جوانان و حتی کودکان و شیرخواران در معرض خطر بیماری HIV


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید