مکان فعلی :
اخبار :

تشکیل جلسه ستاد فرهنگی اجتماعی  ساماندهی آسیبهای اجتماعی استان
۱۳۹۵/۱۰/۱۴

تشکیل جلسه ستاد فرهنگی اجتماعی ساماندهی آسیبهای اجتماعی استان

جلسه ستاد فرهنگی اجتماعی ساماندهی آسیبهای اجتماعی استان به ریاست استاندار محترم مورخ ۱۲/۱۰/۹۵ با هدف راه اندازی مرکز فرماندهی کاهش آسیب های اجتماعی تشکیل گردید

متن خبر:جناب آقای رزم حسینی استاندار محترم در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی  که با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شده بود اعلام کردند: طرح نجات در استان با متمرکز شدن کلیه دستگاه های مربوطه در بحث کاهش آسیب های اجتماعی اجرا شد و توفیقاتی حاصل گردید.
وی از راه اندازی مرکز فرماندهی کاهش آسیب های اجتماعی در استان کرمان خبر داد و یادآورشد: بخش غیردولتی اقدامات خودجوش در این زمینه انجام می دهند لذا با راه اندازی این مرکز می توان خدمات و دستگاه ها را متمرکز کرد.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه چشم اندازی برای آینده استان کرمان در حوزه آسیب های اجتماعی باید دیده شود، خاطرنشان کرد: حوزه اجتماعی همچون حوزه اقتصادی باید متولی داشته باشد و یک هدف مشترک را با استفاده از توان بخش غیردولتی دنبال نماید.
رزم حسینی از اعلام آمادگی چندین موسسه خیریه برای مشارکت در راه اندازی مرکز فرماندهی کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد و تصریح کرد: آمار آسیب های اجتماعی در کشور فزاینده است که در این راستا می توان خدمات دولت را که هم اکنون به صورت جزیره ای عمل می شود، در این مرکز متمرکز نمود.
وی با اشاره به اینکه وزارت کشور قرار است نسبت به راه اندازی سازمان اجتماعی اقدام و به استان ها ابلاغ نماید، گفت: پیش از ابلاغ دستورالعمل ها از پایتخت، طرح راه اندازی مرکز فرماندهی کاهش های اجتماعی طی مدت یکماه بررسی و سپس به صورت منسجم در استان عملیاتی می شود.
استاندار کرمان با تاکید براینکه مرکز فرماندهی کاهش های اجتماعی در استان یک نهاد هماهنگ کننده است، نه اجرایی، افزود: این نهاد با تکیه بر بخش غیردولتی و بدون هزینه دولتی کار خود را همچون مناطق جغرافیای هشتگانه اقتصادی در استان آغاز خواهد کرد. وی با تاکید براینکه برای حل مشکلات بحرانی باید همه دستگاه ها بسیج شوند و حرکت جدید و جهادی در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی در استان آغاز شود، یادآورشد: استان کرمان ظرفیت کارهای جدید و جهادی را دارد و امروز همه مدیران این نوع حرکت ها را پذیرفته و در این راستا گام بر می دارند.

 

 
 


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید