مکان فعلی :
اخبار :

برگزاری جلسه مشترک شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی و شورای راهبردی جمعیت استان کرمان
۱۳۹۵/۱۰/۰۶

برگزاری جلسه مشترک شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی و شورای راهبردی جمعیت استان کرمان

برگزاری این جلسه با هدف هماهنگی در ثبت وقایع چهارگانه حیاتی و تشکیل کارگروههای تخصصی ذیل شورای راهبردی جمعیت استان کرمان

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی با تبریک روز ملی ثبت احوال،توجه به رشد کیفی جمعیت را اولویت اصلی شورای راهبردی جمعیت عنوان کرد. رشد جمعیت جوان،کارآمد و سالم سرمایه اصلی یک کشور و محور توسعه پایدار می باشد. ایشان همچنین بر اهمیت فرهنگ سازی در موضوع ثبت وقایع حیاتی تاکید کرد. مدیرکل ثبت احوال استان به نقش مهم آمار ثبت وقایع حیاتی در تصمیم گیری و تصمیم سازی اشاره کرد. همچنین به جزئیات سیاستهای ابلاغی جمعیت،رصد مستمر سیاستهای جمعیتی،نرخ رشد جمعیت استان و اهم اقدامات انجام شده توسط این اداره کل که منجر به کسب رتبه برتر در سال 94 شد .
برگزاری کارگروههای تخصصی ذیل شورای راهبردی جمعیت استان،همکاری دانشگاه های علوم پزشکی استان نسبت به عدم ترخیص مادران بدون گواهی ثبت ولادت جهت به روز شدن آمار، فرهنگ سازی در سطح شهرداری ها و دهیاری هادر خصوص ثبت به موقع وقایع حیاتی،همکاری صدا و سیما با ساخت برنامه های مستند در خصوص افزایش جمعیت و ابلاغ اعضای شورای راهبردی جمعیت به امضاء استاندار محترم از مصوبات این جلسه بود.


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۱۴۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید