مکان فعلی :
اخبار :

جلسه شورای سالمندان با حضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری
۱۳۹۵/۰۹/۲۴

جلسه شورای سالمندان با حضور مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری

مدیرکل حوزه احتماعی استانداری کرمان عنوان کرد با توجه به اینکه جامعه مابه سمت سالمندی پیش می رود باید دراین خصوص تدبیر کنیم وبرنامه های از پیش تعیین شده ای داشته باشیم .

جلسه شورای سالمندان استان راس ساعت 7/30 روز سه شنبه مورخ 23/9/95 به ریاست خانم موسی پور برگزار گردید در این جلسه زهرا موسی‌پور مدیرکل حوزه اجتماعی استانداری کرمان با گرامیداشت هفته وحدت وآرزوی اینکه ملل مسلمان وجهان اسلام بتوانند در سایه وحدت به اهداف خویش که  نهایتا" رستگاری است نائل آیند. ایشان افزود: در هر جامعه‌ای وحدت و همدلی بین آحاد مردم وجود داشته است جامعه رشد کرده و در هر جامعه‌ای اختلاف وجود داشته  باشد نقطه آغاز شکست و سراشیبی سقوط است.
مدیرکل حوزه احتماعی استانداری کرمان عنوان کرد با توجه به اینکه جامعه مابه سمت سالمندی پیش    می رود باید دراین خصوص تدبیر کنیم وبرنامه های از پیش تعیین شده ای داشته باشیم .
موسی‌پور افزود: سالمندی یک دوره اجتناب‌ناپذیر و حیات ما است و حوزه اجتماعی استانداری با توجه به اهمیت موضوع آمادگی این رادارد که درکنار مجموعه بهزیستی پژوهشهایی را درارتباط با مسائل فرهنگی اجتماعی مربوط به دوران سالمندی انجام دهد.
وی درخصوص امر تکریم سالمندان عنوان کرد تکریم فقط به وضع وسخنرانی وکلام نیست بلکه باید سالمندان درعمل از جایگاه ویژه اجتماعی برخوردار باشند. موسی پور سالمندان بدلیل شرایط خاص سنی ممکن است با انواع بیماریها مواجه باشند که دراین خصوص نیز باید تدابیری اندیشیده شود.
مدیرکل حوزه اجتماع استانداری کرمان تصریح کرد: باید زمینه را برای بهره‌مندی سالمندان از جامعه فراهم کرد تا سالمند به حیات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خود ادامه دهد
موسی‌پور با اشاره به مصوبه جلسه قبلی مبنی برتوجه ویژه به امر مناسب‌سازی محیط اظهار نمود در نشستی که با استاندار درخصوص طرح ویژه ترافیک داشته اند ایشان یکی از تاکیداتشان در زمینه مناسب سازی بوده است که امید است گامهای موثری در این راستا برداشته شود.
عباس صاد‌ق‌زاده در سومین نشست شورای سالمندان با حضور همه دستگاه‌های اجرایی در محل استانداری با اشاره به  اینکه سالمندان باید حضور فعال‌تر در  سطح شهر داشته باشند، اظهار داشت: کلنگ پارک سالمندان در شهرستان زرند به زمین خورد و  قرار است که در شهر کرمان نیز  پارک توانبخشی سالمندان بازسازی شود تا از حالت انزوا خارج شوند.
وی با بیان اینکه بسیاری از اقدامات از سوی بهزیستی در راستای پیشگیری عوارض دوران سالمندی انجام می‌شود تصریح کرد: پیشنهاد می‌شود که یک سری دستگاه‌های مکانوتراپی  برای سالمندان در این پارک‌ها ساخته و در شرایط ممکن یک کارشناس کاردرمانی نیز در کنار آن‌ها برای مشاوره‌ها لازم به سالمندان در راستای سلامت فیزیکی بدن و تقویت عضلات آن‌ها مستقر شود.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به روحیه مطالبه‌گری از طریق صنوف افزود: سالمندان برای پیگیری مسائل خود می‌توانند در قالب کانون‌های سالمندی مسائل خود را پیگیری کنند.
 
 


منبع : دفتر امور اجتماعی و فرهنگی
بازدید : ۳۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید